bordo bir elbise

Mart 25, 2014


Bu yılın en popüler rengi olan bordoyu sonunda bende kullandım, bu kumaş için çeşitli hayaller
kurarken en sonunda böyle bir parçaya dönüşmesi benim için bile sürpriz oldu sayılır ;)
Fotoğraflar koşuşturmacadan dolayı çok ayrıntılı çekilemedi malesef..İlk amacım; sadece bir kloş etek yapmaktı ama eteği tamamladığımda gözüme o kadar büyük ve gösterişli geldi ki normal bir gün için giyilecek bir parça olmadığına karar verdim, ayrıca yaklaşan bir düğün de olduğu için (ve ben o gün için dikmeye çalıştığım elbiseyi bitiremediğimden), eteği tamamlayıp elbise yaptım :)


Aslında elbisenin üst kalıbı için çok değişik fikirlerim olsa da, zamansızlıktan ve çok da fazla uğraşmamak için üst parçayı da aynı kumaştan ve kalıba uyarak tamamladım, tabi burada en büyük alkış üst parça için dergiden kalıp çıkartan
ve elbiseyi hızla tamamlamamı sağlayan ev arkadaşıma gidiyor, iyi ki varsın ;)


Elbisenin üst kalıbı aslında uzun kollu bir parça fakat ben bu elbise için kısa olarak çalıştım, -her ne kadar fotoğraflarda belli olmasa da-  kol uçları için saten kordonlu biye ile tamamladım (biyenin gerçek adı bu mudur bilmiyorum :)) 

Bu elbise için aklımdaki yeni fikir ise; elbisenin görevi bittiğine göre artık bu elbiseyi parçalayıp 2 etek, 1 üst, hatta belki bir çocuk elbisesi bile çıkarabilirim ;) zira elbise için 1,80 genişliğinde 4 m kumaş harcamış bulunuyorum :D

Elbise üst parçası kalıbı; Burda dergisi Mart 2014, 127 nolu model.


You Might Also Like

21 yorum

 1. artık aştın Elifcim eline sağlık :D

  YanıtlaSil
 2. çok şık bir gece elbisesi olmuş ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel olmuş ayrıca çok da yakışmış bordo. Eline sağlık

  YanıtlaSil
 4. Bu elbise gerçekten birdik binbak olmuş..))Ellerinize sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler Neslihan, ne güzel yorum o öyle :D

   Sil
 5. Ba-yıl-dım! Ellerinize sağlık kesinlikle harika görünüyorsunuz! :))

  YanıtlaSil
 6. Harika olmuş, elbisenin iki ayrı parçadan farklı şekillerde birleştirilmesi sonucu ortaya enfes bir çalışma çıkmış. Güzel günlerde giyilsin. Bordo böyle günlerde ayrıca fark atıyor. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler :) hala yaptıklarımı tam anlamıyla beğenemesemde kullanılabilir oldukları için mutluyum :D

   Sil
 7. çok güzell olmuş... Emeğinize sağlık... :) bayıldım..

  YanıtlaSil
 8. Ben de tam olarak böyle bi elbise dikmek istiyorum ama kumaşın cinsini yazarsanız ona göre alayım, her kumaş böyle ağır durmaz bu modelde :) çok güzeeel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler Melike :) ama açıkçası diktikten sonra kumaşı yüzünden elbiseyi pek sevemedim, çünkü kumaş elbiseyi basit gösterdi, ben pamuklu bir kumaş seçmiştim ama tavsiye etmiyorum, daha ağır ve kaliteli duracak bir kumaş seçmelisin ;) sevgiler

   Sil
 9. Bu elbiseyle ne tür bi kumaş kullanabilirim bilmiyorum ki ben de acemiyim biraz :D çok teşekkür ediyorum, tarzını çok sevdim, yeni tasarımların bekleniyor ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Burda dergilerinde modellerin kumaş cinsi yazıyor, orda begendigin bir modelde kumaş cinsini ogren, sonra git kumaşçıda bak, kumaşı gorunce sana uygun olup olmadıgını anlarsın ;)

   Sil
  2. Teşekkür ederimm : )

   Sil
 10. Yanıtlar
  1. çok teşekkürler Nilgün :) beğenmene sevindim..

   Sil

@birdikbinbak

Subscribe