less is more...

Şubat 19, 2014


Keçe ile tanışmamız çok yakın zamana dayanıyor, ilk deneyimim ipad çantası olmuştu, şimdi de günlük kullanım için rahat ve büyük bir çanta yaptım, sanırım keçe ile yapılan çalışmalarda sadelik daha çok hoşuma gidiyor, her yerine dikilen süslenen aplikeleri sev-e-medim sanırım, az aslında çoktur (less is more) felsefesini benimseyerek bu çalışmamı sadelikle sonlandırıyorum ;)

Önce dış cep ve saplarını diktim sonrasında yan parçaları birleştirdim ve son olarak da tabanını diktim fakat tabanı dikerken baya zorlandım, sanırım yine dikmeden önce planlama yapmamamdan kaynaklanıyor, siz planlayın öyle dikin!

Çanta ölçüleri en 35 cm, boy 40 cm ve derinlik 10 cm, bence en ve boy oranı 5 er cm daha kısa yapılabilir gibi, bana diktikten sonra biraz büyük geldi, zira kendimin 1,60 cm boyu olduğu için olabilir :D

I met with felt little time ago, firstly I made ipad case/bag. Now, I sewed this sleeve bag, that comfortable and big one for everyday use. I realized; love a basic ones in studies with felt.

First of all, I sewed pocket and bag's handle, than was sewed side pieces together. Lastly I sewed base but this part the hard one.

You Might Also Like

17 yorum

 1. Ouwww, çok şık olmuş. Ben de bir sadesever olarak çantanın bu görüntüsüne bayıldım :)
  Ben de bir benzerini diksem ayıp olmaz umarım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. dikin tabi, ama bizle de paylaşın ben merak ederim sonra ;)

   Sil
 2. klas... (başlığa uygun olsun yorumum :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, ne güzel yorum o öyle ;)

   Sil
 3. Gittim geldim baktım. Çok hoş olmuş :) Ben de dikeceğim kendime.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ilham verebildiysem ne mutlu Tuğçe :) diktikten sonra benle de paylaşın merak ederim :D

   Sil
 4. keçeyi hiç sevmezdim taki bu resmi görene kadar :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. bende pek sevmezdim aslında ilk tanışmam ipad çantasıyla oldu, onu dayanıklı ve kullanışlı bulunca bunu yapmaya karar verdim, şimdi aklımda 1-2 proje daha var, bakalım onlar da beni mutlu edicek mi ;)

   Sil
 5. Çok güzel olmuş,çok beğendim.Ellerine sağlık.

  YanıtlayınSil
 6. Enfes olmuş. O az aslında çoktur lafı tam bu çantaya göre söylenmiş. Ne zarif ne şık. Ellerine sağlık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler Türkan :D severek kullanıyorum ben de ;)

   Sil
 7. Merhaba, çantayı ve sizi Billur Saatçi sayesin de keşfettim :) Birşey sormalıyım size; bu çantayı dikebilmek için keçeye özgü bir makina ya da iğne ucu mu almamız lazım? Ablam dikiş dikiyor da ona göstersem dikemez mi?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. hoşgeldin Neval, ne iyi olmuş burayı bulman ;) normal evdeki dikiş makinesi ile diktim, iğne olarak da en kalın (kot iğnesi diye geçer, 16 numara) iğneyi kullandım, tabiki evde dikebilirsiniz, dikince benle de paylaşın lütfen ;)

   Sil
  2. Çok teşekkürler o zaman iş yarin ablami kandirmaya kaldi (: zevkle paylaşırım (: Daha nice güzel paylaşımlarıniz da görüşmek üzere (:

   Sil
 8. The tote bag is awesome!!

  http://thevulgariangirl.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. hi Tra ;) i love your blog and your photos, you look amazing!

   Sil

@birdikbinbak

Subscribe